Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Mikromusic w Progresji

2014-10-17 @ 18:00 - 23:00

ZL40

Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, któryz roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Na swoim koncie maja piec płyt, w tym DVD koncertowe.
Na debiutanckim krążku z 2006 roku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudzinski i akordeonista Piotr Dziubek. W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za którą zespół otrzymał nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą. W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.”

Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów, miedzy innymi u Pascala Bideau zaśpiewała w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na płycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Soe Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze współpracy miedzy innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.

Details

Date:
2014-10-17
Time:
18:00 - 23:00
Cost:
ZL40
Event Category:
Event Tags:
, , ,
Website:
http://progresja.com/events/mikromusic-polska/

Venue

Progresja Music Zone
ul. Fort Wola 22
Warszawa, 01-258 Poland
+ Google Map
Phone:
+48 22 460 57 60
Website:
http://progresja.com/kontakt/