Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Gaba Kulka w Wytwórni

2014-11-09 @ 19:00 - 22:00

ZL45

Gaba Kulka przyjedzie do Wytwórni z utworami z nowego albumu „The Escapist”. Płytę można znaleźć na sklepowych półkach od 8 września. 9 listopada piosenki, które się na niej znalazły, usłyszymy na żywo przy Łąkowej 29.

Odważny, niespokojny, głęboko osobisty „The Escapist” muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał.

Gaba wystąpi w Wytwórni ze składem, z którym nagrała ubiegłoroczne „Wersje” –Robertem Raszem (perkusja), Wojtkiem Traczykiem (bas i kontrabas) oraz Wacławem Zimplem (klarnety). Tworzą zgrany zespół i każdy z muzyków pozostawia na „The Escapist” niepowtarzalny ślad .

Muzycznie do głosu doszły wczesne fascynacje, nie zawsze te, z którymi Gaba jest popularnie kojarzona: słychać wpływy Fleetwood Mac, Eltona Johna, Johna Lennona, odrobinę Led Zeppelin, ale także starego jazzu i starego punk rocka. Ale są to tematy przefiltrowane przez wrażliwość artystki i pokazane na nowo w specyficzny, barwny sposób.

Details

Date:
2014-11-09
Time:
19:00 - 22:00
Cost:
ZL45
Event Category:
Event Tags:
, ,

Venue

Wytwórnia
Łąkowa 29
Łódź, Poland
+ Google Map
Phone:
42 639 55 01
Website:
http://www.wytwornia.pl